займ на карту онлайн потребительский кредит

Olivia Rodrigo debuton fuqishëm me këngën “Drivers License”

18 Janar, 2021 - 3:32 pm

Sensacioni i fundit në muzikë, Olivia Rodrigo, ka debutuar fuqishëm në skenë me videoprojektin, “Drivers License”.

Dhe tani këngëtarja e ka arritur suksesin e jashtëzakonshëm, duke u pozicionuar në vendin e parë të toplistave muzikore në Australi.

Pop këngëtarja dhe aktorja 17-vjeçare nga Kalifornia, me këngën debutuese dhe shumë të pëlqyer nga publiku, arriti ta kryesojë toplistën e këngëve më të mira në Australi, duke e imituar kështu të njëjtin sukses sikurse në Britani të Madhe.

Kështu, Rodrigo u bë artistja e parë që debuton në pozitën e parë, pas Harry Stylesit me hitin e vitit 2017,m “Sign Of The Times”. Styles, sigurisht tashmë e gëzonte një karrierë të suksesshme në muzikë, si anëtarë i bendit “One Direction”.

“Drivers License” ka vetën një javë që është lansuar në platformën YouTube, dhe deri më tani i numëron më shumë se 41 milionë klikime.

Rodrigo është jashtëzakonisht e kënaqur me suksesin që e ka shënuar ky projekt debutues, si dhe kulmin e lumturisë e kishte arritur në momentin kur idhulli i saj, Taylor Swift, e kishte përgëzuar online për këngën. / KultPlus.com

Të ngjajshme