Rita Ora e mahnitshme në eventin ‘Vogue World’ (FOTO)

15 Shtator, 2023 - 2:10 pm

Rita Ora mahniti me një fustan të zi teksa ecte në tapetin e kuq në Theatre Royal Drury Lane për shfaqjen botërore të Vogue të enjten.

Për një nga netët më të mëdha të modës të vitit, këngëtarja, 32 vjeçe, ktheu kokën me fustanin e saj me bisht peshku që shfaqte një korse të tejdukshëm.

Rita mblodhi flokët e saj bjonde në një topuz të lartë dhe zgjodhi një grim delikate me buzë nudo, shkruan DailyMail.

Duke pozuar për foto, asaj iu bashkua Twiggy, 73 vjeç, e cila kishte veshur një kostum të kuq prej kadifeje dhe një papijon të zi.

Ngjarja – e quajtur përgjigja e Britanisë për Met Gala-n ikonë – do të ketë një legjion të të pranishmëve të yjeve.

Vogue World do të shërbejë si një mbledhje fondesh për industrinë e arteve interpretuese të Britanisë, me kryeredaktoren e revistës Anna Wintour që do të mbikëqyrë punimet dhe redaktori i Vogue Edward Enninful gjithashtu i pranishëm.

Dyshja u shfaqën të bashkuar teksa po ecnin në tapetin e kuq së bashku pas raportimeve për një luftë për pushtet mes të dyve.

Kodi i veshjes do të jetë ‘Nata e Hapjes’, me një skenë të zbukuruar me perde prej kadifeje të kuqe si gjaku.

Ngjarja e parë e Vogue World paraqiti një shfaqje mode dhe panair rruge kur u zhvillua në lagjen e paketimit të mishit të Nju Jorkut në vitin 2021, por ceremonia në Londër pritet të jetë një ngjarje më madhështore.

E ideuar nga regjisori fitues i BAFTA dhe Olivier, Stephen Daldry, drejtoresha e shfaqjes Emily Burns dhe producenti kreativ Fran Miller, së bashku me ekipin e Vogue, mbrëmja do të shfaqë një gamë të gjerë artesh interpretuese.

Të ftuarit do të shikojnë opera, balet dhe teatër në ngjarjen që mbahet në fillim të Javës së Modës në Londër dhe vepron për të zbuluar dhe shfaqur talentin.

Dizajnerët kontribuues për të ftuarit dhe interpretuesit përfshijnë 16Arlington, Ahluwalia, Burberry, Charles Jeffrey LOVERBOY, Erdem, Maison Margiela dhe SS Daley, mes shumë gjigantëve të tjerë të modës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme