Rita Ora: Kam zgjedhur të jem artiste 360 shkallë

27 Tetor, 2017 - 6:15 pm

Në një intervistë për The Guardian, kosovarja Rita Ora ka zbuluar se në moshën 25 vjeçare ka qenë e shtrirë në spital pas stresit që ka përjetuar nga ngjarja me reperin Jay Z.

Ajo ka treguar se shkaku i procedurave gjyqësore me këngëtarin por edhe shkaku i një sesioni fotografish që shkoi keq, ajo është venitur dhe është hospitalizuar.

Në këtë moshë ajo thotë se ka përjetuar një “shkrirje”, – meltdown, që nënkupton se është vënë në pyetje vazhdimësia e karrierës së saj.

“Jemi në vitin 2017-të, dhe mund të bësh ç‘të duash. Unë jam artiste 360 shkallë, dhe në këtë epokë artistët e kanë të mundur të bëjnë shumë gjëra në të njëjtën kohë” ka treguar Rita në këtë intervistë.

E përshkruar si vajza nga Kosova që ka dalë në Londër për shkak edhe të rrethanave politike, Rita në intervistë ka treguar se vitet e fundit janë një fillim i ri dhe i freskët në karrierën e saj, sidomos pasi ka ndërruar kompaninë muzikore bashkëpunuese, shkruan KultPlus.

Në këtë intervistë rikthehen pak emocionet e këndimit të Rita Orës në shenjtërimin e Nënës Terezë, vitin e kaluar, dhe se di ajo nga një refugjate ka arritur të jetë emri që është sot në botën e muzikës por edhe të modelimit.
Rita Ora do të jetë moderatore e MTV EMAs, me datë 12 nëntor. / KultPlus.com

Të ngjajshme