Rita Ora renditet mes listës së këngëtarëve më të pasur britanikë

9 Mars, 2021 - 7:56 pm

Këngëtarja e njohur shqiptare Rita Ora është bërë pjesë e listës së këngëtarëve më të pasur Britani.

Rrjeti i lajmeve “Sunday Times” ka publikuar listën e këngëtarëve më të pasur në Britani e madhe.

Këngëtarja shqiptare mban vendin e 11 në listën e këngëtarëve më famë botërore. Lista kryesohet nga këngëtarja e famshme Adele dhe këngëtari i mirënjohur Ed Sheeran.

Këngëtarja shqiptare bën pjesë për herë të parë në këtë listë me një vlerë pasurie prej 16 milion £.  Ndërkohë, suksesi i këngëtarëve në listë të cilët kanë rritur pasurinë e tyre nga këngët e reja të ndjekura nga miliona njerëz në gjithë botën./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme