Rita Ora zbulon shijen e saj muzikore, këto janë pesë këngët që i pëlqen (VIDEO)

19 Dhjetor, 2017 - 3:55 pm

Për pesë vite, Rita Ora ka qenë një nga yjet më të njohura të muzikës pop në Britani, ku ajo ka goditur me hitet të njëpasnjëshme, ndërsa pritet që ajo të depërtoj edhe në SHBA, shkruan rrjeti televiziv Fuse, përcjellë KultPlus.

Këngëtarja e zhanrit pop, së fundmi ka realizuar një intervistë me Fuse, ku ka treguar për këngët e saj më të reja “Your Song” dhe “Anywhere”, si dhe albumin e saj të ardhshëm, në këtë bisedë Rita Ora po ashtu ka treguar edhe për këngët të cilat i ka dëgjuar dhe pëlqyer më së shumti gjatë këtij viti.

Rita Ora e pyetur për nga Forbes për pesë këngët e saj të pëlqyera gjatë këtij viti, ajo në përgjigjen e saj ka përmendur këngën e Sam Smith’s “Too Good at Goodbyes,” këngën e Post Malone’s “Rockstar”, ndërsa me pas ka cekur këngën e Miley Cyrus’ “Malibu,” dhe këngën e Cardi B’s “Bodak Yellow”, si dhe krejt në fund ka përmendur këngën e saj “Anywhere”.

Rita Ora po ashtu në këtë intervistë për Forbes ka thënë se përgjatë këtyre viteve ajo ka ndryshuar shumë si njeri, dhe se është rritur shumë më tepër në aspektin artistik

“Të jem e sinqertë me juve. Unë jam tani 27 vjeçare, kështu që unë jam rritur shumë më tepër si një artiste, si këngëtar, si muzikante, si shkrimtare. Përvoja ime më ka bërë të ndihem shumë më e sigurt dhe në anën tjetër të jem në gjendje që të bëj muzikën që dëshiroj ta bëja. Lufta për të arritur deri këtu ka qenë shumë intensive por sot jam me të vërtetë e bekuar që jam në gjendje të sjellë muzikën që unë e dua”, ka thënë Rita gjatë kësaj interviste./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme