займ на карту онлайн потребительский кредит

Tri këngë nga Billie Eilish, senzacioni muzikor i momentit

Prill 12, 2019 - 4:20 pm

Senzacioni i fundit muzikor në botë është Billie Eilish.

Eilish, këngëtare amerikane, është vetëm 17 vjeçare, por momentalisht një prej këngëtareve më të dëgjuara në rruzull.

Qysh prej debutimit të saj me “Ocean Eyes” ajo ka arritur të marrë famë dhe me ndihmën e vëllaut të saj realizon këngë, shumicën prej të cilave i shkruan vetë.

Albumi i saj i parë u realizua me 29 mars të këtij viti.

Momentalisht, kënga e saj BAD GUY është në pozitën e shtatë në Billboard 100 këngët më të mira. Njëjtë, këngët e saj zënë edhe vendin e 25 (Bury a friend), 29, 31, 35, 41, 43, 46, 53, 62, 63, 79, 85 dhe 94, duke u bërë kësisoj artistja që ka më së shumti këngë në 100 këngët më të mira në Amerikë.

Me anë të këtyre tri këngëve që po ju sjellim sot do të mund ta njoftoni më shumë këngëtaren dhe botën e saj. / KultPlus.com

Të ngjajshme