“Hardh Fest” hapet nga ‘Hardh Talk’ me dizajnerin e njohur Agi Haxhimurati

Festivali i Rrushit “Hardh Fest” është hapur sot, përcjell KultPlus.

Aktiviteti i parë “Hardh Talk” është shënuar me dizajnerin dhe anëtarin e këshillit organizativ të festivalit, Agi Haxhimurati.

“Hardh Fest nisi me Hardh Talk me folës dizajnerin e njohur, Agi Haxhimurati mbi temën “Brendimi një vendi me potencial turistik dhe trashëgimi kulturore”, thuhet në njoftimin e festivalit.

Me sloganin “Ca kokrra rrushi”, këtë vit po mbahet edicioni i 20 i festës së vjeljes së rrushit-Hardh Fest, që do të zgjasë deri më datën 4 shtator, n’Konak të Rahovecit (tek shtëpia e verës).

E veçanta e këtij edicioni është pjesëmarrja e legjendës së muzikës rock, Kip Winger, ish anëtar i grupit Alice Cooper dhe lider i grupit Winger, i nominuar për Grammy Aëard në kategorinë “Best Contemporary Classical Composition”, i cili performon më 3 shtator. / KultPlus.com

Agi Haxhimurati LLC ofron logo për kompani që udhëhiqet nga një vajzë apo grua

Festa e 8 Marsit po shënohet në forma të ndryshme në Kosovë, rajon e më gjerë. Përpos protestave, instalacioneve dhe thirrjeve për përmirësimin e pozitës së gruas në shoqëri, kompania Agi Haxhimurati LLC me seli në Tiranë dhe Oslo ka vendosë që të ofrojë një logo dhe identitet vizual për një kompani që udhëhiqet nga vajzat/gratë në trojet shqiptare.

KultPlus ju sjell të plotë njoftimin e kësaj agjencie.

8 Marsi eshte feste, proteste por edhe NDIHME per njeri tjetrin. 🌹

Ne si Agjenci Kreative me zyret tona ne Tirane & Oslo mbeshtesim fuqishem nismat e sipermarrjeve/bizneseve te udhehequra nga vajzat/grate.

Andaj, sot morrem vendim qe te krijojme/dhurojme nje logo dhe identitet vizual FALAS per nje kompani qe udhehiqet nga vajzat/grate ne trojet shqiptare.

Na dergoni e-mail ne [email protected] – ku na shpjegoni biznesin tuaj, vizionin/endrren dhe cfare i sherben komunitet/target grupit tuaj. Aplikimi vlen 24 ore nga ky postim!

Biznesi qe zgjedhet per branding, do te kontaktohet brenda javes per hapa te metejshem. Suksese! ❤️./ KultPlus.com