23-vjeçari i verbër dhe me autizëm, fiton ‘America’s Got Talent’

Kodi ishte konkurrenti më i komentuar i këtij sezoni për shkak të gjendjes së tij shëndetësore. Kodi ishte i verbër dhe autik, por me një talent të jashtëzakonshëm në muzikë.

Ai këndoi në bashkëpunim me Leona Lewis dhe Cher dhe preku zemrat e publikut amerikan me këngën “You are the reason”

Gjatë finales u realizuan performanca mbresëlënëse prej finalistëve të këtij formati.

Të gjitha performancat ishin të denja për çmimin e madh prej 1 milion dollarësh, por diferencën padyshim e bëri Kodi.

Kodi, arriti që përmes performancës së tij, me një zë të mahnitshëm të ngjallë emocione të papërshkruara te publiku.

Bashkangjitur gjeni performancën e tij në bashkëpunim me këngëtaren e njohur britanike Leona Lewis/21media/KultPlus.com

Darci Lynne Farmer fituese e “America’s Got Talent” (VIDEO)

12 vjeçarja, Darci Lynne Farmer, është fituesja e edicionit më të fundit të talent shout ‘America’s Got Talent’.

Në natën finale të kësaj gare, dyshja e fundit e cila arriti t’i mbijetojë eliminimit nga 10 konkurrentët sa kishin mbetur, ishin Farmer dhe këngëtarja e re në moshë Angelica Hale.

Kjo e fundit e zuri vendin e dytë si dhe morri lëvdata të shumta për zërin e mrekullueshëm.

Dy vajzat e reja, kishin arritur ta mposhtin një konkurrencë të fuqishme sivjet në këtë shou, dhe në natën finale nuk mundën ta fshehin emocionin e madh që i kishte kapluar, sidomos në momentin e shpalljes së emrit fitues.

Ndiqeni videon e momentit të shpalljes së, Darci Lynne Farmer, fituese e shout “America’s Got Talent”./ KultPlus.com