Vdes këngëtarja e njohur, Anita Lane

Dje është bërë e ditur se në moshën 61-vjeçare ka vdekur Anita Lane, përcjell KultPlus.

Lane ka qenë kantautore dhe bashkëpunëtore e kahmotshme e Nick Cave and the Bad Seeds. Ndërkaq, shkaku i vdekjes së këngëtares akoma nuk është bërë i ditur.

Ajo u kujdes të shkruante tekste të këngëve dhe prodhoi dy albume të artistit: Dirty Pearl 1993 dhe Sex O’Clock 2011. / KultPlus.com