Katie Holmes rikthehet në teatër për herë të parë në 10 vjet

Aktorja e “Dawson’s Creek” i është bashkuar kastit të një prodhimi jashtë Broadway të “The Wanderers” – shkruar nga dramaturgu Anna Ziegler – i cili do të fillojë shfaqjet paraprake në teatrin “Laura Pels” në Nju-Jork në janar me Katie duke luajtur një yll i filmit i cili përfshihet në jetën e një romancieri hebre.

Shfaqja “Roundabout Theatre Company” do të drejtohet nga drejtori artistik i “The Old Globe Theatre”, Barry Edelstein, dhe është planifikuar të hapet më 16 shkurt për një periudhë të kufizuar deri më 26 mars.

Një deklaratë nga kompania e teatrit thotë për shfaqjen: “Hebrenjtë ortodoksë, Esther dhe Schmuli, janë martuar rishtas dhe e ardhmja e tyre është e shkruar në ligjet e Torahut. Hebreu laik Abe është një romancier i famshëm që beson se mund të shkruajë të ardhmen e tij … derisa një email i papritur nga një yll filmi e vë martesën e tij në provë dhe kërcënon ta vërtetojë se e ka gabim”.

Pjesa tjetër e kastit dhe anëtarët shtesë të ekipit krijues do të njoftohen në një datë të mëvonshme.

Katie bëri debutimin e saj në Broadway në vitin 2008 duke luajtur në një ringjallje të shfaqjes klasike të Arthur Miller “All My Sons”, duke përfshirë edhe yjet: John Lithgow, Dianne Wiest dhe Patrick Wilson. Dalja e saj e fundit në skenë erdhi 10 vjet më parë në një prodhim të vitit 2012 të “Dead Accounts” nga Theresa Rebeck./koha/ KultPlus.com