Robbie Williams në depresion për shkak të famës, anulon koncertet

Robbie Williams ka anuluar koncertet e tij të mbetura të turit evropian, pasi u godit nga një “sëmundje e mistershme”.

43 vjeçari, u detyrua të anulojë koncertet e tij në Shën Petersburg dhe në Moskë, si dhe është larguar nga ngjarja në “New Wave” në Sochi, raporton Daily Star.

Sipas këtyre raportimeve turi i tij “Heavy Entertainment Show” ka mbledhur më shumë se 1.1 milion fansa të tij gjatë kësaj vere.

Këto anulime të koncerteve ai thotë se i ka bërë pasi është keq për shëndetin e tij.

“Kjo punë vërtet është e keqe për shëndetin tim, do të më mbytë, përveç nëse e shoh në një mënyrë tjetër”, ka thënë ai.

Williams thotë se e tërë familja e tij është në depresion, e kjo për shkak të famës.

“Depresioni është në familjen time. Nuk e di nëse do të isha mentalisht i sëmurë pa famë. Nuk e di nëse do të ishte kaq e madhe apo kaq e fuqishme nëse s’do të kishte qenë fama”, thotë këngëtari.

Kjo nuk është hera e parë që Williams është përballur me depresionin në jetën e tij. / KultPlus.com