Robbie Williams jep një lajm të mirë

Robbie Williams ka gëzuar të gjithë fansat e tij kur ka treguar se albumi i tij më i ri “Under The Radar – Volume 3” është publikuar.

Këngëtari i shumë hiteve ka postuar disa fotografi në llogarinë e tij në Instagram duke treguar se tani albumi i tij është në shitje.

Ai po ashtu ka postuar një video të shkurtër të tij ku flet pikërisht për këtë album.

“Përshëndetje njerëz të mirë të rrjeteve sociale, albumi im i ri “Under the Radar,Volume 3”, është publikuar. Mezi po pres që të dëgjoj mendimet e juaja lidhur me albumin tim më të ri. Falemnderit dhe shihemi së shpejti”, ka thënë ai në video.

Williams e kishte paralajmëruar këtë album në muajin nëntori, pikërisht përmes një videoje në Instagram, duke shpjeguar se ky album është i treti në serinë “Under the Radar”.

“Ky album do të ketë këngë që kanë një vend shumë të veccantë në zemrën time, por për disa arsye ato asnjëherë nuk arritën të përmbledhen në një album”, kishte thënë atëherë ai.

Por këngëtari që ka shumë hite mund të ketë konkurrencë në karrierën e tij si këngëtar – nga vajza e tij Teddy.

Ajo së fundmi ka shfaqur talentin e saj në këndim dhe vallëzim. A do ta ndjekë ajo ose jo rrugën e babait të saj mbetet të shihet!

Robbie Williams në depresion për shkak të famës, anulon koncertet

Robbie Williams ka anuluar koncertet e tij të mbetura të turit evropian, pasi u godit nga një “sëmundje e mistershme”.

43 vjeçari, u detyrua të anulojë koncertet e tij në Shën Petersburg dhe në Moskë, si dhe është larguar nga ngjarja në “New Wave” në Sochi, raporton Daily Star.

Sipas këtyre raportimeve turi i tij “Heavy Entertainment Show” ka mbledhur më shumë se 1.1 milion fansa të tij gjatë kësaj vere.

Këto anulime të koncerteve ai thotë se i ka bërë pasi është keq për shëndetin e tij.

“Kjo punë vërtet është e keqe për shëndetin tim, do të më mbytë, përveç nëse e shoh në një mënyrë tjetër”, ka thënë ai.

Williams thotë se e tërë familja e tij është në depresion, e kjo për shkak të famës.

“Depresioni është në familjen time. Nuk e di nëse do të isha mentalisht i sëmurë pa famë. Nuk e di nëse do të ishte kaq e madhe apo kaq e fuqishme nëse s’do të kishte qenë fama”, thotë këngëtari.

Kjo nuk është hera e parë që Williams është përballur me depresionin në jetën e tij. / KultPlus.com