Shqiptari shpëton shqiponjën me krahë të thyer, merr përkrahje nga gjermanët (FOTO)

Gjatë ditës së djeshme në rrugët e Mainz afër Frankfurtit në Gjermani, një shqiptar e gjeti një shqiponjë me krahë të thyer, shkruan KultPlus.

Arbër Pajaziti i cili jeton prej vitesh në Gjermani, e mori shqiponjën me vete dhe kërkoi ndihmë përmes rrjeteve sociale ku shumë shpejt u lajmëruan disa spitale veterinare duke e udhëzuar që ai t’i thërret zjarrfikësit. Pas kësaj, zjarrfikësit e dërguan shqiponjën në spitalin veterinar dhe iu dha ndihma asaj shqiponje që njëherësh shqiponja është edhe simboli i shqiptarëve.

Kësisoj, pas kësaj shqiptari Arbër Pajaziti mori një përkrahje të madhe për guximin nga Forumi i Kafshëve në Gjermani, pasi që, sipas tyre shqiponja do të mund ta sulmonte shumë keq shqiptarin.

Po sjellim pamje nga ky rast shumë interesant që ndodhi në Gjermani./ KultPlus.com