Arlinda Prenaj shpallet fituese e ‘Miss Grand Germany 2020’, përfaqëson Gjermaninë në garat ndërkombëtare

Arlinda Prenaj nga Kosova është shpallur fituese e e konkursit të bukurisë në Gjermani, ‘Miss Grand Germany 2020’, transmeton KultPlus.

Pas këtij konkursi, do të jetë pikërisht Prenaj ajo e cila do të përfaqsojë Gjermani në garat ndërkombëtare

Arlinda përndryshe nuk është një emër i panjohur për shqiptarët, pasi ajo më parë ka triumfuar edhe në konkursin e bukurisë “Miss Grand Kosovo” në vitin 2019

“Miss Grand” është nga tri kompeticionet më të rëndësishme të bukurisë në rangun botëror. / KultPlus.com

Më e bukura e Gjermanisë zgjedhet një shqiptare

Miss Grand Germany është një ndër tri garat më të rëndësishme të bukurisë botërore dhe këtë vit e ka fituar bukuroshja me origjinë nga Kosova, Arlinda Prenaj.

Ajo është shpallur më e bukura e Gjermanisë, ndërsa në vitin 2019 ishte shpallur Miss Grand Kosovo.

Arlinda do të përfaqësojë Gjermaninë në gara tradicionale. / KultPlus.com