Armend Xhaferi Trio me xhaz koncert në Teatrin Oda

Kompozitori dhe kitaristi kosovar, Armend Xhaferi po sjell mbrëmje të ndryshme xhazi në Kosovë, Shqipëri, Maqedoni e vende të tjera ku gjithmonë mahnit me performancat e tij që vijnë ndryshe dhe me shumë shpirt, shkruan KultPlus.

Një mbrëmje e tillë do të mbahet këtë javë. Të gjithë adhuruesit e muzikës së Xhaferit do të kenë rast që të jenë pjesë e xhaz koncertit ku ai do të performojë bashkë Kiril Tufekcievski- Bas dhe Viktor Filipovski- Bateri.

Koncerti mbahet më datë 21 nëntor duke filluar nga ora 20:00 në Teatrin Oda.

Për rezervime: 038/ 049 246 555, Facebook/ Instagram: teatrioda. / KultPlus.com