Behide Hasanaj i dhuron librin autobiografik Muzeut të Kosovës

Behide Hasanaj, e cila njihet për veprimtarinë e saj humanitare në Zvicër, kohë më parë ka përuruar edhe librin “Një jetë veprimtari humanitare”, shkruan KultPlus.

Librin e saj autobiografik, “Një jetë veprimtari humanitare” ajo sot ia ka dhuruar Muzeut të Kosovës. Autorja Behide Hasanaj është pritur nga Drejtori i Muzeut të Kosovës, Skënder Boshtrakaj dhe Vjollcë Aliu – Drejtoreshë e Trashëgimisë Kulturore në MKRS-së./ KultPlus.com