Dua Lipa thotë: Kush është më i forti, ‘Afrim Roboti’ (VIDEO)

Dua Lipa, emri më i madh në muzikën aktuale në Angli, ka ardhur në Kosovë për koncertin e saj në kuadër të Sunny Hill Festival.

Ajo është duke i shijuar këto ditë në Kosovë, ku mbrëmë kishte organizuar edhe një ndejë private me miq dhe familjarë.

Gjatë kësaj ndeje ajo ka kënduar e vallëzuar më këngë të ndryshme shqiptarë, përfshirë atë “Kuq e Zi” nga Elvana Gjata e Flori Mumajesi, me këngë nga Era Istrefi, Greta Koci e Bim Bimma.

Ky i fundit me të parë këtë video, e ka shpërndarë në facebook, i lumtur që artistja e famshme shqiptare ka kënduar këngën e tij bashkë me shoqet e saj.

“Tell em @dualipa Bless u! Keep shining “, ka shkruar Bim Bimma në facebook. / KultPlus.com