Hapet panairi tradicional “Blej Shqip”

Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me Bashkimin e Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë së Shqipërisë, organizon për nder të ditës së flamurit, panairin tradicional “Blej Shqip” 2018.

Ky panair tashmë tradicional mbahet në qendër të qytetit dhe vizitohet nga dhjetëra mijëra qytetarë shqiptarë e të huaj dhe ka për synim promovimin e produkteve nga të gjitha trevat shqiptare.

Panairi do të mbahet më 27, 28 dhe 29 nëntor, në Bulevardin “Nënë Tereza” dhe Sheshin “Zahir Pajaziti”, nga ora 10:00 deri në ora 24:00./ KultPlus.com

Në shesh bëhet thirrje për të ‘blerë shqip’

Sheshet kryesore të Prishtinës janë mbushur me pankarta që bëjnë thirrje për të blerë produktet vendore.

Këtë mëngjes, në sheshet e kryeqytetit janë vendosur disa pankarta që vijnë pas vendosjes së taksës 100 përqind për produktet e Serbisë dhe Bosnjës, shkruan kallxo.

Nuk dihet se kush i ka vendosur këto pankarta mirëpo janë të ilustruara me shqiponjën e Flamurit të Shqipërisë dhe me ngjyra të kuqe dhe zeza.