Dua Lipa, zëri që hapi me interpretimin e veçantë “Billboard Women 2020”

Zëri magjik i këngëtares shqiptare ka debutuar në hapjen e ngjarjes së rëndësishme muzikore, Billboard Women 2020, shkruan KultPlus.

Dua Lipa ka qëndruar në skenë nëpërmjet interpretimit të këngës së saj “Boy will be boys”, e cila ka një thellësi të veçantë kuptimore. Lipa ka sjellur mrekullueshëm këtë pjesë muzikore, duke i falur emocion interpretimit të saj.

“Boys Will be Boys në Billboard Women të Music Awards. Faleminderit që na patët për ta hapur shfaqjen dhe më lejuat ta interpretoj një këngë që ka kuptim të madh te unë dhe nuk do të mund ta performoja si të tillë në ndonjë ngjarje tjetër”, ka shkruar Lipa, teksa ka shpërndarë video-performancën në Instagram.

Billboard është një ndër markat më të rëndësishme në fushën e muzikës dhe artit. / KultPlus.com