Forbes: Conor McGregor sportisti më i paguar në botë në 2020

Ylli i Mixed Martial Arts (MMA), Conor McGregor ishte sportisti më i paguar në botë në vitin 2020, me rreth 180 milionë dollarë të ardhura (rreth 149 milion euro), kryesisht nga aktivitetet e tij të biznesit, sipas revistës Forbes.

Sipas Forbes, McGregor ishte një nga katër atletët që fitoi më shumë se 100 milionë dollarë në 2020.

Lionel Messi vjen në vendin e dytë në listë me 130 milionë dollarë të ardhura (rreth 107 milionë euro), i ndjekur nga Cristiano Ronaldo (120 milion dollarë, rreth 99 milionë euro).

Qendërmbrojtësi amerikan i Dallas Cowboys, Dak Prescott përmbyll katërshen e parë, me të ardhura 107,5 milionë (89 milion euro), përpara yllit të Lakers LeBron James (96,5 milionë dollarë, rreth 79 milion euro) dhe brazilianit të  PSG-së, Neymar (95 milionë dollarë, 78 milionë euro)./ atsh / KultPlus.com