Netflix konfirmon projektin gjigant për David Beckham

Netflix është duke përgatitur një seri të re dokumentarësh për ish futbollistin, David Beckham. Shërbimi i transmetimit njoftoi se Beckham, 47 vjeç, dhe familja e tij do të shfaqen në një dokumentar me shumë episode për jetën dhe karrierën e tij.

“Beckham dhe familja e tij do të japin intervista dhe do të ndajnë imazhe personale nga jeta e tyre – për të treguar historinë e plotë se si ai u bë një nga atletët më të njohur të të gjitha kohërave ”, njoftoi kompania përmes një postimi në rrjete sociale.

Netflix sqaron se seritë e dokumentarëve do të eksplorojnë fëmijërinë e tij dhe vendosmërinë që e bëri atë një nga atletët më të njohur të të gjitha kohërave. Dokumentari përfshin pamjet personale të arkivave nga 40 vitet e fundit dhe intervista me Beckham.

Gjithashtu, dokumentuari do të përmbajë intervista me familjen e tij, miqtë dhe figurat që kanë pasur ndikim gjatë karrierës së tij. Fisher Stevens do të drejtojë serialin dhe John Bachek do të jetë producent ekzekutiv. /abcnews.al/ KultPlus.com

David Beckham ia dorëzon llogarinë e tij të Instagramit doktoreshës në një spital materniteti në Ukrainë

David Beckham ka dorëzuar llogarinë e tij të Instagramit me 71.5 milionë ndjekës një doktoreshe ukrainase e cila po punon pa ndalur në një spital materniteti në Ukrainë, transmeton KultPlus.

Iryna, e cila është drejtuese e qendrës rajonale perinatale dhe një anesteziologe fëmijësh, postoi imazhe të qendrës në historinë e Instagramit të ish-futbollistit të Manchester United, Real Madrid dhe Angli të dielën.

Ajo u tregoi mjekëve që trajtonin foshnjat e porsalindura, ndau imazhe të bodrumit ku u zhvendosën pacientët gjatë fillimit të luftës dhe tregoi makinat të cilat janë dhuruar nga UNICEF, një shoqatë bamirësie për të cilën Beckham është ambasador.

Mjeku tha se ajo është në qendër gjatë gjithë ditës.

Iryna tha se në ditën e parë të luftës, gratë shtatzëna dhe nënat “u evakuuan në bodrum”.

“Ishin tre orë të tmerrshme që kaluam së bashku. Fatkeqësisht, ne nuk mund t’i çojmë foshnjat që janë në kujdes intensiv në bodrum, sepse ata mbështeten në pajisje për shpëtimin e jetës,” tha ajo.

“Ditët e para ishin më të vështirat. Ne duhej të mësonim se si të punonim me bombardime dhe greva.”