Scott Eastwood, protagonist i filmit të ri aksion “Dangerous”

“Dangerous” titullohet filmi i ri triller dhe aksion i cili në rolin kryesor e sjell aktorin, Scott Eastwood.

Vme regji të David Hackl dhe e rrëfen historinë e Dylan Forresterit i njohur ndryshe si D, i cili në fillim të filmin portretizohet si një psikopat i vërtetë. Duke qenë ish-ushtarë me një të kaluar të trazuar dhe problematike, ai shquhet si makinë e vrasjes, jo pse detyrohet për këtë por ngase është i tillë. Por, ai tenton ta lërë prapa këtë pjesë të jetës së tij me ndihmën e një psikiatri pijanec.

Krahas Scottit, që është djali i ikonës së hollywoodit Clint Eastwood, në film luajnë edhe aktorët Tyrese Gibson, Famke Janssen, Kevin Durand dhe Mel Gibson.

“Dangerous” ka filluar së shfaquri nëpër kinema nga 5 nëntori. / KultPlus.com