Vjollca Robelli-Mripa me performancë në festivalin prestigjioz “London Jazz Festival”, muzika shqipe do të jehojë për një audiencë botërore

Këngëtarja e njohur Vjollca Robelli-Mripa, ka njoftuar përmes një statusi në rrjetin social Facebook, se do zë performojë në njërin nga festivalet më prestigjioze në botë, “EFG London Jazz Festival”, përcjell KultPlus.

Robelli-Mripa ka shkruar se ndjehet shumë e lumtur dhe se ky organizim vjen në 30 vjetorin e ‘London Jazz Festival’. Ndërkaq, ajo ka bërë të ditur se muzika shqipe do të jehojë për një audiencë të gjerë botërore.

Më poshtë gjeni statusin e saj të plotë:

Shume e lumtur t’ju njoftoj se AJO do te performoj ne festivalin prestigjious EFG London Jazz Festival

Organizimi I ketij eventi behet nga Arts Canteen ne bashkpunim me Grand Junction, ne 30 vjetorin e London Jazz festival.

Ne do te performojme ne naten e pare me daten 11 Nentor 2022 nga ora 8pm me muzike shqip per nje audience te gjere boterore.

Grand junction eshte nje venue spektakulare dhe ne po pergatitemi, shpresoj te ju shoh aty ..

Ketu mund te gjeni linkun e biletave:

/ KultPlus.com