Formacioni i Kosovës në Kampionatin Botëror

Image of Kosovo, kanë publikuar një fotografi që tregojnë “Ekipin e Kosovës” në Kampionatin Botërorë të 2022, shkruan KultPlus.

Emrat e njohur që kthyen sytë e botës nga vendlindja e tyre Kosova, përbëjnë këtë formacion prej 11 personash, aq sa ka një ekip futbolli.

Rita Ora, Dua Lipa, Era Istrefi, Majlinda Kelmendi, Bebe Rexha, Action Bronson, Ramë Lahaj, Haxhi Krasniqi, Herolind Nishevci, Akil Gjakova dhe Ilir Latifi, janë lojtarët e Kosovës që po mahnitin botën./ KultPlus.com