Këngët e Rita Orës dëgjohen mbi katër miliardë herë në Spotify, ajo falënderon fansat

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka njoftuar se muzika e saj ka arritur të dëgjohet katër miliardë herë në platformën e muzikës, Spotify, shkruan KultPlus.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Twitter, 29 vjeçarja ka flaenderuar fansat e saj për mbështetjen që i është dhënë asaj deri më tani.

“Kur e mora vesh që ju dëgjuat muzikën time mbi katër miliardë herë në Spotify! Faleminderit të gjithëve shumë, mezi po pres që t’ju shoh përsëri në shfaqje së shpejti dhe t’ju tregoj se çfarë jemi duke përgatitur për ju”, ka shkruar Rita Ora në Twitter.

Kënga e fundit të cilën Ora e ka lansuar është ajo e marsit të këtij viti ‘How to be lonely’. Mirëpo ajo është në përgatitje të këngëve të reja, si dhe është duke punuar për albumin e saj të tretë./ KultPlus.com