UEFA vendos shqiptarin Hadergjonaj në garë për golin më të mirë të javës

Goli i Florentit Hadergjonaj në ndeshjen e fundit Kosovë-Maqedonia e Veriut është futur në mesin e më të mirëve të javës nga  UEFA.

Faqja zyrtare e UEFA-s ka vendosur për votim katër gola, shqiptarit Hadergjonaj, të islandezit Gylfi Sigurdson, të norvegjezit Matthias Normann dhe futbollistit nga Serbia Sergej.

Edhe pse ndeshjen e humbën, futbollisti shqiptarë ka mundësi të fitojë si futbollisti që shënoi golin më të mirë të javës.

KËTU mund të votoni për golin e Hadërgjonajt si më të mirin e javës nga UEFA.. / KultPlus.com