Gjakova e fillon mbarë në Grand Slam të Parisit, Loxha humbet pas një meçi të vështirë

Grand Slam i Parisit ka filluar sot dhe do të zgjas deri më 6 shkurt, derisa Kosova po përfaqësohet në këtë konkurs me katër garues, shkruan KultPlus.

Akil Gjakova në meçin e tij ndaj Massaoud Redouane Dris arriti që të tregojë forcën e tij, duke fituar këtë përballje.

Akili e fitoi meçin në kategorinë 73 kilogramë.

Në anën tjetër, Flaka Loxha arriti që të dominojë kundërshtarën e saj Vera Zemanova, por në fund në “Golden Score”, humbi pasi kjo e fundit e mposhti me IPPON në kategorinë 57 kilogramë.

Gjakova ka kaluar në luftën e dytë, derisa në garë për Kosovën janë edhe Laura Fazliu, dhe e arta Distria Krasniqi. /KultPlus.com