Grupi HUMUS, së shpejti me këngë të reja

Javën e kaluar, KultPlus solli për lexuesin e saj disa këngë të njohura të grupit kosovar HUMUS.

Grupi që njihet për hitet “Asaj” e “Dyfishohem” kanë bërë të ditur kësisoj për KultPlus se së shpejti do të dalin me këngë të reja.

“Jemi në përfundim të albumit të ri, ku edhe do të vijnë këngë të reja nga grupi” ka shkruar Grupi Humus në Facebook.HUMUS gëzojnë një famë në Kosovë dhe jashtë saj me këngët e tyre të veçanta, dhe të cilat edhe i kanë mbijetuar kohës dhe trendit muzikor.

Pjesë e grupit në të kaluarën kanë qenë Adnan Dragaj, Nderim Ramadani, Blerim Azizi dhe Patriot Neziri. / KultPlus.com

“Ajo më ishte e vetmja shpresë…” nga Grupi Humus (VIDEO)

Me këto fjalë nisë refreni i këngës “Asaj” kënduar nga Grupi Humus.

Sonte po sjellim pak kujtime nga grupi në fjalë, i cili na ka sjellë disa këngë të cilat i dëgjojmë edhe sot dhe kujtojmë kohën kur jeta ishte më ndryshe, e ndoshta edhe muzika dhe emocioni që vinte prej saj.
HUMUS vijnë nga Prishtina, ndërsa janë formuar në vitin 2002. Nuk ka shumë informacione rreth grupit por megjithatë, refrenin si ai i këngës “Humus” e kemi të njohur për veshin, shkruan KultPlus.

Grupi ka qenë ndër më të mirët e kohës kur ka qenë pjesë e muzikës, me zhanrin rock-alternative por edhe me këngët më të qeta në formën e baladave.

Pjesë e grupit kanë qenë Adnan Dragaj, Nderim Ramadani, Blerim Azizi dhe Patriot Neziri, ndërsa mes këngëve tjera të njohura dhe të dëgjuara janë edhe “Ninulla”, “Ameba” e “Dyfishohem”. / KultPlus.com