Rock grupi “Gillespie” promovojnë albumin e ri

Albumi i tretë me radhë i cili do të përmbajë tetë këngë të reja, e rikthen në skenën muzikore grupin vendas “Gillespie”, me një koncert.

“Diku dikur” është titulli i albumit të cilin anëtarët e këtij grupi do ta promovojnë përmes këtij koncerti, i cili do të mbahet në lagjen “Ulpiana” të Prishtinës.

Për realizimin e albumit “Diku..dikur” që e kthen këtë grup pas një kohe të gjatë në skenën muzikore, grupi ka bashkëpunuar me një varg artistësh të zhanrit rok-alternativ.

“Të dashtun. Jemi afër publikimit të albumit tonë më të fundit. Më 16 shtator, kemi me performu në beton – inspirimin tonë më të madh, edhe afër komunitetit. Po ju ftojmë krejtve me na u bashku në nji performancë të gjallë, në Fushën e Basketit, Rr. Anton Pashku në lagjën Ulpiana, ku kemi me i performu kangt e albumit të ri, por edhe të dy albumeve të kalume. Menxi po presim me ju kthy performancave, e edhe me ju pa krejt juve që keni qenë edhe jeni afër skenës tonë të vogël alternative në kryeqytet:, kanë shkruar anëtarët e grupit në event.

Albumi është incizuar në Studio C. Muzika, aranzhmani dhe tekstet janë të gjitha prodhim i Gillespie deri sa producent në album është Dritero Nikqii. Masterimi i albumit është bërë prej Michael Haves.

Koncerti i promovimit të albumit të grupit “Gillespie”, fillon nga ora 19:00, në fushën e basketbollit të lagjes Ulpiana në Prishtinë. / KultPlus.com