Grupi Gillespie vjen me koncert të premten në Pejë

Grupi  Gillespie të premten do të mbajë koncert në hapësirat e kinemasë ‘Jusuf Gërvalla’ në Pejë, përcjell KultPlus.

Ky koncert është organizuar nga Anibar në kuadër të projektit Rietësimi i Kulturës në Pejë.

Në vijim gjeni njoftimin e plotë të Anibar:

Anibar në kuadër të projektit Rrijetësimi i Kulturës në Pejë, ka nderin të ju ftoj në koncertin e grupit Gillespie këtë të premte duke filluar nga ora 20:00 në hapësirat e Kinema Jusuf Gërvalla.

Ju mirëpresim!

Ky projekt mbështetet nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS)./ KultPlus.com

Rock grupi “Gillespie” promovojnë albumin e ri

Albumi i tretë me radhë i cili do të përmbajë tetë këngë të reja, e rikthen në skenën muzikore grupin vendas “Gillespie”, me një koncert.

“Diku dikur” është titulli i albumit të cilin anëtarët e këtij grupi do ta promovojnë përmes këtij koncerti, i cili do të mbahet në lagjen “Ulpiana” të Prishtinës.

Për realizimin e albumit “Diku..dikur” që e kthen këtë grup pas një kohe të gjatë në skenën muzikore, grupi ka bashkëpunuar me një varg artistësh të zhanrit rok-alternativ.

“Të dashtun. Jemi afër publikimit të albumit tonë më të fundit. Më 16 shtator, kemi me performu në beton – inspirimin tonë më të madh, edhe afër komunitetit. Po ju ftojmë krejtve me na u bashku në nji performancë të gjallë, në Fushën e Basketit, Rr. Anton Pashku në lagjën Ulpiana, ku kemi me i performu kangt e albumit të ri, por edhe të dy albumeve të kalume. Menxi po presim me ju kthy performancave, e edhe me ju pa krejt juve që keni qenë edhe jeni afër skenës tonë të vogël alternative në kryeqytet:, kanë shkruar anëtarët e grupit në event.

Albumi është incizuar në Studio C. Muzika, aranzhmani dhe tekstet janë të gjitha prodhim i Gillespie deri sa producent në album është Dritero Nikqii. Masterimi i albumit është bërë prej Michael Haves.

Koncerti i promovimit të albumit të grupit “Gillespie”, fillon nga ora 19:00, në fushën e basketbollit të lagjes Ulpiana në Prishtinë. / KultPlus.com

Gillespie, sjellin tetë këngë në albumin e ri ‘Diku, dikur…’

‘Diku, dikur…’ është albumi i tretë i Gillespie i cili përbëhet nga gjithsej 8 këngë, ku do të promovohen këtë të shtunë në Fushën e Basketbollit në lagjen Ulpiana, shkruan KultPlus.

Njoftimin për albumin e ri, Gillespie e kanë bërë nëpërmjet rrjetit social përmes së cilit kanë ftuar të gjithë qytetarët që t’i bashkohen një performance të gjallë.

“Të dashtun. Jemi afër publikimit të albumit tonë më të fundit. Më 16 shtator, kemi me performu në beton – inspirimin tonë më të madh, edhe afër komunitetit. Po ju ftojmë krejtve me na u bashku në nji performancë të gjallë, në Fushën e Basketit, Rr. Anton Pashku në lagjën Ulpiana, ku kemi me i performu kangt e albumit të ri, por edhe të dy albumeve të kalume”, kan njoftuar Gillespie.

Ky album është incizuar në Stucio C. Muzika, aranzhmani dhe tekstet janë të gjitha prodhim i Gillespie ndërsa producent i albumit është Dritëro Nikqi. Masterimi i albumit është bërë nga Michael Haves.

“Albumi, në formën që po del, vjen si produkt i ni bashkëpunimi me nji numër artistash edhe njerëz të vullnetit të mirë të qytetit tonë të lezeqëm. Muhamed Flugaj edhe Engjëll Sokoli, janë dy prej tyne, që nuk kan pritu me na ndëgju edhe me punu në kopërtinë, libërth edhe fotografi të albumit”, thuhet tutje në njoftim.

Pra më 16 shtator me fillim nga ora 19:00, Gillespie do të sjellin albumin ‘Diku, dikur…’ në lagjen Ulpiana në Prishtinë./ KultPlus.com