Shtyhet “Hardh Fest 2021”

Është shtyrë festivali ‘Hardh Fest’ i cili ishte paraparë të mbahej në datat 3-7 shtator.

Përmes një postimi në Facebook “Hardh Fest” njofton se festivali është shtyrë për një datë më të përshtatshme pas masave anti-Covid të miratuara nga Qeveria e Kosovës, përcjell KultPlus.

Postimi i plotë:

“Njoftim
Hardh Fest 2021 duke i respektuar vendimet e Qeverisë së Republikës së Kosovës të datës 28.08.2021 mbi masat e reja anti-COVID19, dhe duke e patur prioritet shëndetin publik vendos që edicionin e sivjetshëm të festivalit ta shtyej për një datë më të përshtatshme.

Vaksinohuni dhe shihemi shumë shpejt”./KultPlus.com