Modelja shqiptare në tapetin të kuq të Cannes

Modelja e njohur shqiptare Heidi Lushtaku ka parakaluar në tapetin e kuq të festivalit prestigjioz të filmit në Cannes, shkruan KultPlus.

Bëhet fjalë për modelen Heidi Lushtakun e cila është një ndër modelet e kërkuara në Evropë, si imazh i shumë brendeve.

Lushtaku shihet të jetë veshur me një fustan plot shkëlqim. Për më shumë mund ta shihni parakalimin e saj në këtë ngjarje të madhe botërore./KultPlus.com

Shqiptare, vjen nëpërmjet Fadil Berishës dhe Heidi Lushtakut

Fotografi i mirënjohur shqiptar Fadil Berisha ka realizuar një set të fotografive me modelen e njohur shqiptare Heidi Lushtaku, shkruan KultPlus.

“Woman power. Shqiptare! by Fadil Berisha”, ka shkruar Lushtaku me lansimin e fotografive, ku shihet të ketë elemente shqiptare në kostumet e modeles, të cilat tashmë po konsiderohen mjaftë të pëlqyera.

Fadil Berisha njihet per promovimin e shqiptarëve, sidomos të vajzave shqiptare, kurse Heidi Lushtaku e cila jeton në Zvicër, është imazh i shumë brendeve të njohura zvicerane, dhe jo vetëm./KultPlus.com