Besnike Arifi: Jam aktore e diplomuar por punoj në gastronomi, sinqerisht heç dorë nga ky shtet

Pandemia përveç që ka prekur bizneset, ka dëmtuar materialisht edhe punëtorë të sektorëve të ndryshme. Një ndër ta është Besnike Arifi, e cila ka shprehur mllefin e saj në rrjete sociale, shkruan KultPlus. 

Si aktore e diplomuar, ajo ka humbur dy vende të punës, njërën në Teatrin AAB “Faruk Begolli” e tjetrën si gastronome në një lokal. Kjo për shkak të mbylljes së aktiviteteve kulturore dhe atyre të gastronomisë një kohë si masë parandaluese e Qeverisë për përhapjen e koronavirusit. / KultPlus.com

Prej sot Une Besnike Arifi si qytetare dhe tatimpaguese e rregullt e Republikes se Kosoves nuk jap me asnje pergjegjesi…

Gepostet von Besnike A. Arifi am Dienstag, 1. September 2020