Rita Ora ndihmon të prekurit nga stuhia Harvey (FOTO)

Rita Ora edhe këtë herë e ka treguar anën e saj bamirëse.

Rita është angazhuar të ndihmojë për të prekurit e Stuhisë Harvey. Rita po angazhohet të ndihmojë sa më shumë për të prekurit e katastrofës natyrore e cila ka marrë 38 jetëra njerëzish deri tash.

Rita bashkë me një ekip të radios Kiss FM kanë ndihmuar me donacione dhe me veshmbathje për të prekurit.

1 milion dollarë të enjten i ka dhuruar aktori Leonardo DiCaprio, ndërsa edhe aktorja Sandra Bullock ka ndihmuar me donacione.

Uragani Harvey ka goditur së fundmi Teksasin dhe Louisianën. / KultPlus.com