Revista People zgjedhë aktorin si mashkullin më të pashëm në botë

Për të 33 vit radhazi revista e njohur People ka nxjerrë në coverin e saj “Mashkullin më seksi në botë”. Dhe për herë të parë që nga viti 1987, kur Denzel Washington ishte i përzgjedhuri, kjo kurorë i shkon një aktori me ngjyrë.

Bëhet fjalë për aktorin Idris Elba, i cili edhe pse ka marrë titullin e “Order of the British Empire”, titulli më i lartë që mund të marrë një britanik, është shprehur shumë i kënaqur nga ky fakt.

Që nga roli si bossi i drogës “Russell Stringer Bell”, i cili i dha famë në Amerikë, tek roli i protagonistit në serialin e HBO “The Wire” e deri tek portretizimi i rojtarit të Asgaridas Heimdall në filmin e Marvel “Thor”, 46 vjeçari është bërë një nga yjet më të njohur dhe të dashur për publikun në Hollywood. /KultPlus.com