Revista “People” emëron “Burrin më seksi në botë”

Aktori 33-vjeçar, Michel B. Jordan, përfshihet në ballinën e numrit më të ri të revistës prestigjioze, “People”, me ç’rast edhe e ka fituar titullin “Burri më seksi në botë”.

Kështu, aktori e merr këtë epitet pas këngëtarit John Legend i cili ishte emëruar burri më seksi vitin e kaluar, transmeton Koha.

Për revistën “People” aktori deklaroi se ky është një grup i mirë për të qenë pjesë e tij.

“Është një ndjenjë e mirë. Njerëzit gjithmonë më kanë ngacmuar dhe kanë bërë shaka me mua, duke më thënë se ky është i vetmi titull të cilin nuk do ta fitoja kurrë. Por në fakt, ky është një klub i mirë për të qenë pjesë e tij”, citohet të ketë thënë Jordan.

Ylli i filmit “Black Panther” po ashtu ka zbuluar se gratë në familjen e tij janë definitivisht krenare për famën dhe sukseset e tij, si dhe tregoi se gjyshja e tij e ndjerë e kishte pasur shprehi t’i koleksionojë edicionet e revistës me yjet e përzgjedhur si “Burri më seksi në botë”.

“Kur gjyshja ime ishte gjallë i koleksiononte këta numra të përvitshëm të revistës. Natyrisht se edhe nëna ime e lexon shumë këtë revistë. Por, ky numër definitivisht do ta zërë një vend special në koleksionin e saj.” / KultPlus.com

View this post on Instagram

A post shared by Michael B. Jordan (@michaelbjordan)

Revista People zgjedhë aktorin si mashkullin më të pashëm në botë

Për të 33 vit radhazi revista e njohur People ka nxjerrë në coverin e saj “Mashkullin më seksi në botë”. Dhe për herë të parë që nga viti 1987, kur Denzel Washington ishte i përzgjedhuri, kjo kurorë i shkon një aktori me ngjyrë.

Bëhet fjalë për aktorin Idris Elba, i cili edhe pse ka marrë titullin e “Order of the British Empire”, titulli më i lartë që mund të marrë një britanik, është shprehur shumë i kënaqur nga ky fakt.

Që nga roli si bossi i drogës “Russell Stringer Bell”, i cili i dha famë në Amerikë, tek roli i protagonistit në serialin e HBO “The Wire” e deri tek portretizimi i rojtarit të Asgaridas Heimdall në filmin e Marvel “Thor”, 46 vjeçari është bërë një nga yjet më të njohur dhe të dashur për publikun në Hollywood. /KultPlus.com