Johnny Depp dhe Jeff Beck së bashku për këngën “Isolation”

E kanë regjistruar një vit më parë, por duke parë ‘kohët e vështira’ Jeff Beck dhe Johnny Depp kanë menduar ta nxjerrin tani këtë këngë.

Kitarristi legjendar dhe aktori kanë publikuar këngët e tyre të parë, një riinterpretim i “Isolation”, klasikja e John Lennon, që tani është e disponueshme në platformën streaming dhe download.

‘Shresojmë që të ju ndihmojë të kaloni këtë kohë dhe të rezistoni në këtë moment izolimi së bashku’, ka thënë Depp.

‘Prej disa kohësh unë dhe Johnny po punojmë bashkë në muzikë dhe kemi regjistruar këtë gjurmë të kohës tonë në studio vitin e shkuar-ka deklaruar Beck- Nuk prisnim ta publikonim kaq shpejt, por duke pasur parasysh kohët e vështira dhe realitetin e ‘Isolation’, Izolimin që po kalojnë njerëzit në këtë moment, kemi vendosur që tani do të ishte koha e duhur që ju ta dëgjoni’.

Depp ka shtuar ‘Poezia e Lennon që thotë ‘Kemi frikë nga të gjithë.Frike nga dielli! na është dukur mua dhe Jeff-it shumë e vërtetë në këtë moment. Kjo këngë për izolimin, frikën dhe rrezikun ekzistencial të botës tonë, është shumë aktuale. Kështu donim që edhe ju ta kishit dhe shpresojmë që të ju ndihmojë të kuptoni momentin dhe të ju ndihmojë të kaloni këtë kohë, duke rezistuar në këtë izolim së bashku’, thotë Depp. /KultPlus.com

Johnny Depp largohet nga “Piratët e Karaibeve”, nuk do të luajë më rolin e Jack Sparrow

Ylli i filmit të famshëm tek “Piratët e Karaibeve”, Johnny Depp, nuk do të shfaqet më në këtë film. Studiot e “Disney”-t kanë planifikuar një aktor tjetër të madh në zëvendësim të tij, shkruan Dailymail.

Depp ishte në rolin kryesor në pesë filma të “Piratët e Karaibeve” gjatë 15 viteve të fundit, por duket se kapiten Jack Sparrow ka bërë udhëtimin e tij të fundit në episodin e pestë.Ekskluzivisht për DailyMailTV në tapetin e kuq të një eventi në Hollywood, skenaristi Beattie ka konfirmuar largimin e Depp.“Unë mendoj se ai ka pasur një sukses të madh”, “Natyrisht, ai e bëri karakterin e tij dhe për këtë tashmë gëzon famë të madhe”, shprehet ai.

“Dhe fëmijët në mbarë botën e duan si karakter, prandaj mendoj se ka qenë e mrekullueshme për të”, përfundon skenaristi.Së fundmi, aktori ka përjetuar një reagim të ashpër midis kërkesave të dhunës në familje nga ish-gruaja Amber Heard, si dhe kundërshkrimet e shantazhit financiar.Financat e aktorit gjithashtu janë nën hetim pasi një padi e paraqitur në maj nga ish rojet e trupave sulmoi rekordin e Depp mbi pagat dhe kushtet e punës. /Lajmi.net/KultPlus.com