John Travolta kujton vallëzimin me princeshën Diana

John Travolta nuk do ta harrojë kurrë momentin kur ka kërcyer me princeshën Diana.

Në një moment ikonik, Diana dhe Travolta kanë kërcyer në Shtëpinë e Bardhë në vitin 1985 në një darkë e organizuar na ish-presidenti Ronald Reagan dhe zonja e parë, Nancy Reagan.

Këtë javë, aktori 67-vjeçar ka risjellë momentin e vallëzimit gjatë një interviste duke pranuar se ai nuk ishte i përgatitur për të vallëzuar me princeshën.

“Unë nuk e dija që do të ma kërkonin të vallëzoja me të. E kisha privilegjin e madh dhe nderin ta bëja dhe e mendova ‘është një arsye pse po e bëj këtë dhe unë duhet ta jap më të mirën’”, ka thënë ai. “Vallëzimi ishte shumë qejf”, ka shtuar ai.

Travolta ka thënë se kjo eksperiencë ishte si në përralla dhe do ta kujtojë shumë gjatë.

“Ne ishim në Shtëpinë e Bardhë, ishte mesnatë. Skena ishte si në ëndërr, e mora dorën e saj dhe e ftova për vallëzim”, ka thënë ai. / KultPlus.com