Jon Tarifa mezi pret që të dëgjoni këngën e tij të re

Artisti i mirënjohur Jon Tarifa ka njoftuar se së shpejti do të publikojë këngën e tij të re përmes një postimi në “Facebook”, shkruan KultPlus.

Kantautori shqiptar ka thënë se pret me padurim që të dëgjojë përshtypjet për këtë këngë, e cila është më ndryshe se të kaluarat.

“Pritja përfundoi, kënga ime e re “Slow Down” (Ngadalësohu”) do të publikohet më 4 mars”, njoftoi Tarifa.

Ai në fund të postimit falënderoi të gjithë personat që ndihmuan në realizimin e kësaj kënge. /KultPlus.com

Jon Tarifa flet për projektin e ri me të cilin surprizoi bashkëshorten

Artisti i mirënjohur Jon Tarifa është shpërngulur për pak kohë në Indonezi. Së bashku me familjen e tij, ai ka vendosur të largohet për një periudhë kohore nga Evropa për të shijuar jetesën në Bali.

Kantautori shqiptar, tregon për klipin e tij të ri “Give you everything”, jetën në një nga parajsat e turizmit botëror dhe planet për të ardhmen. “Kjo këngë ishte një surprizë për 33 vjetorin e bashkëshortes sime. Unë e realizova videoklipin, duke i thënë se pamjet ti kemi si kujtim, por më pas kur ja tregova ajo u surprizua shumë”.

“Unë e ndjej veten më mirë në Hollandë, sepse aty ndihem shumë mirë, por jemi shumë të lumtur edhe këtu, por besoj se do të kthehemi sërish në Hollandë besoj për vajzën tonë, por sigurisht ne jemi njerëz të botës dhe besoj se nuk do heqim dorë nga udhëtimet. Tani po jetojmë në Bali dhe na pëlqen shumë. Bali në këtë kohë është shumë i qetë, nuk ka ngarkesë dhe turistat janë të paktë dhe neve kjo gjë po na pëlqen”, shprehet Jon Tarifa në emisionin e mëngjesit në A2 Televizion. / KultPlus.com