Qëllohet për vdekje aktorja e filmit të nominuar për Oscar

Jonshel Alexander, aktore e nominuar për Oscar “Beasts of the Southern Wild”, u qëllua për vdekje të shtunën mbrëma në Luiziana, përcjellë KultPlus.

NOLA.com raporton se Alexandër dhe një mashkull i paidentifikuarr janë qëlluar brenda një automjete në qytetin e New Orleans.

Mjekët konstatuan vdekjen e ish-aktores dhe nënës në vendngjarje, ndërsa pasagjeri mashkull u dërgua vetë në spital për mjekim.

Jonshel luajti Joy Strong në “Beasts of the Southern Wild” kur ishte 12 vjeç.

Drama rrëfente betejën për mbijetesë për komunitetin e varfër të Luizianës dhe fitoi Çmimin e Madh të Jurisë në Festivalin e Filmit Sundance.

Filmi u nominua gjithashtu për katër çmime Oscar, duke përfshirë filmin më të mirë. /KultPlus.com