Jusuf Buxhovi: Kam ardhur qëllimisht në KultPlus, e vetmja që e përcjellë krijimtarinë kulturore

Sot në kuadër të emisionit Mirëmëngjesi Kosovë u realizua intervistë me Jusuv Buxhovin, ku u diskutua për librin e tij të fundit ”Trilogjia gjermane”, promovimi i të cilit do të mbahet sot në ambientet e KultPlus Caffe Gallery, shkruan KultPlus.

Përpos diskutimit për librin e tij, ai foli edhe KultPlusin, për të cilin deklaroi se jo rastësisht e ka zgjedhur si hapsirë për promovimin e librit të tij, duke iu referuar KultPlusit si një referencë simpatike për kulturën.

”Qëllimisht kam ardhur në KultPlus, unë mendoj se është njëra nga referencat më simpatike tash për tash për kulturë dhe e vetmja që e përcjellë krijimtarinë kulturore”, shprehet ai më tutje.

Bashkangjitur gjeni videon e plotë të intervistës. /KultPlus.com