Laert Vasili kandidon për drejtor të Teatrit Kombëtar

Ndonëse dje deklaroi nga emisioni “Zonë e Lirë” se nuk do të kandidojë për postin e drejtorit të Teatrit Kombëtar, duket se Laert Vasili ka ndërruar mendje.

Aktori bën me dije përmes një postimi në “Facebook” se ka marrë këtë vendim për të ardhmen evropiane të institucionit të teatrit.

“Të dashur miq, pas një sërë takimesh, dëgjimesh, propozimesh dhe falë këmbënguljes sime në bindjet e mia mbi Teatrin dhe të ardhmen e tij europiane vendosa të rikandidoj për postin e Drejtorit Artistik të Teatrit Kombëtar, duke iu përgjigjur kështu thirrjes së Ministrisë së Kulturës”, shkruan Laert Vasili.

Katër vite më pare Vasili kandidonte përballë Hervin Çulit, por nuk fitoi./ KultPlus.com