Kanadaja vendos sanksione ndaj vajzave të Putinit

Kanadaja i është bashkuar Britanisë së Madhe, BE-së dhe SHBA-së në vendosjen e sanksioneve ndaj dy vajzave të rritura të Vladimir Putinit.

Katerina Vladimirovna Tikhonova dhe Maria Vladimirovna Vorontsova, që besohet se fshehin pasurinë e babait të tyre, janë midis 14 individëve të sanksioneve kundër Rusisë të sapo shpallura nga qeveria kanadeze./abcnews.al/ KultPlus.com