Kelly Clarkson sërish në rolin e prezantueses së “Billboard Music Awards”

Këngëtarja e njohur dhe shumë e talentuar është angazhuar ta prezantojë ceremoninë e famshme të ndarjes së shpërblimeve muzikore, për të tretin vit me radhë, kjo pasi duket që në vitet paraprake, ylli i hitit “Since U Been Gone” e ka bërë një punë të mrekullueshme si prezantuese.

Ceremonia e “Billboard Music Awards” mbahet më 29 prill, në arenën “MGM Grand Garden” në Las Vegas, transmeton Koha.net.

“Jam tejet e emocionuar që do të ribashkohem me familjen time në ‘Billboard’. Më pëlqen shumë të jem pjesë e një ngjarjeje e cila i feston artistët tanë më të mirë, dhe në të njëjtën kohë sjellë shumë argëtim për adhuruesit. Kjo do të jetë një natë për muzikën të cilën nuk duhet ta humbisni,” ka deklaruar Clarkson përmes një mesazhi të postuar në rrjetet sociale.

Në vitin 2019, këngëtarja 37-vjeçare e filloi ceremoninë me një kolazh muzikor të hiteve më të mëdha të atij viti. Ajo e mahniti publikun në sallë dhe atë që po e ndiqte nga shtëpia, me një performancë të këngëve të huaja të cilat i përvetësoi sikur të ishin të sajat.

Ylli i hitit “Behind These Hazel Eyes”, përveç si këngëtare ka filluar të njihet edhe si prezantuese televizive, pasi kohë më parë e lansoi emisionin “The Kelly Clarkson Show” ku realizon intervista të ndryshme me të ftuar të famshëm, por edhe njerëz të zakonshëm. Po ashtu, Clarksonin mund ta shohim edhe si anëtare të suksesshme të talent shout amerikan, “The Voice”. /KultPlus.com

Kelly Clarkson e përdorë pozitivitetin kundër personave dashakeq

Këngëtarja 37-vjeçare ka treguar se mënyra e saj më e mirë për tu përballur me “negativitetin” e personave në mediat sociale, është t’iu kundërpërgjigjet me sjellje pozitive. Ajo, po ashtu tha se i vjen keq për njerëzit që flasin keq për të tjerët, derisa zakonisht vuajnë nga komplekset personale dhe të jenë vetvetja.

Ylli i hitit “Because of You” i bëri këto deklarata, teksa po e citonte një mesazh të personalitetit televiziv, Valerie Bertinelli, e cila ishte quajtur e “trashë” në sektorin e komenteve të një postimi të saj të fundit në Instagram, transmeton Koha.net.

Këtyre komenteve, Bertinelli iu kishte përgjigjur: “Wow. Dikush gjithmonë kujdeset që të ma kujtoj t’i sistemoj edhe më shumë mendimet e mia negative. Faleminderit që po ma kujtoni se jam shumë më shumë se trupi im. Ju uroj një ditë të bekuar”.

Clarkson e ka lavdëruar Bertinellin për mënyrën se si ka reaguar, duke thënë: “Fuqia e vërtetë është ta njohësh projeksionin e negativitetit të të tjerëve dhe t’i kundërpërgjigjesh me qasje pozitive, inteligjencë dhe energji të bukur e cila ju buron nga shpirti. Njerëzit e pamëshirë flasin keq për të tjerët sepse kanë frikë të jenë vetvetja.”

Kelly Clarkson shpesh e përdorë rrjetin social Twitter për t’i mbështetur mikeshat dhe koleget e saj të famshme, siç kishte bërë muajin e kaluar duke i qëndruar pranë këngëtares Pink, pasi ajo kishte deklaruar se po ndihet çuditshëm rreth plakjes dhe se planifikon ta pres këtë proces në mënyrë natyrale, dhe pa ndihmën e operacioneve kozmetike. / KultPlus.com