Vdes krijuesi i ‘Scooby-Doo’

Ken Spears, njëri nga ideatorët e filmit të famshëm për fëmijë ‘Scooby-Doo”, ka humbur jetën në moshën 82 vjeçare.

Lajmin e vdekjes ka qenë djali i tij, Kevin ai i cili e ka konfirmuar për Variety dhe The Hollywood Reporter që Spears ka vdekur të premten.

“Ken gjithmonë do të kujtohet për punën e tij, dashurinë dhe besnikërinë ndaj familjesKen nuk . Ai ka bërë gjëra të bukura vetëm për familjen, por ai ka prekur të gjitha si krijues i Scooby Doo. Ishte një model për gjithë jetën dhe ai do të vazhdojë të jetojë në zemrat tona”.-ka thënë Kevin Spears./ KultPlus.com