“Bad Guy” e Billie Eilish shpallet Kënga e Vitit nga Billboard

“Bad Guy” e Billie Eilish është shpallur Billboard Song of the Year.

Hiti në fjalë e mposhti “Truth Hurts” nga Lizzo dhe “Sucker” nga Jonas Brothers për vendin e parë në sondazhin e fundvitit të Billboard, ndërsa “Old Town Road” nga Lil Nas X dhe Billy Ray Cyrus dhe bashkëpunimi i Rosalia dhe J Balvin & El Guincho, “Con Altura, e përmbyllin top-pesëshen.

Image

Kënga “A Lot” nga 21 Savage, “Circles” nga Post Malone, “Harmony Hall” nga Vampire Weekend, “Break Up With Your Girlfriend” nga Ariana Grande, “I’m Bored”, dhe “Cruel Summer” nga Taylor Swift e përmbyllin top 10-shen, shkruan KOHA Ditore.

Më herët këtë javë, “Thank U, Next” nga Grande e kryesoi listën e albumeve më të mira të vitit 2019 nga Billboard. / KultPlus.com