Céline Dion anulon koncertet për shkak të problemeve me muskujt

Céline Dion ka shtyrë fillimin e koncertit të saj të fundit në Las Vegas pasi vuan nga ajo që e  përshkruan si “spazma të forta dhe të vazhdueshme të muskujve”, transmeton KultPlus.

Këngëtarja kanadeze do të fillonte serinë e re të koncerteve, një azhurnim i vendbanimit të saj të vazhdueshëm të titulluar Céline, në vendin e Resorts World Las Vegas muajin e ardhshëm, por ajo nuk ka qenë në gjendje të bëjë prova për shkak të sëmundjes.

Datat, nga 5-20 Nëntor dhe 19 Janar deri më 5 shkurt, synohen të riplanifikohen.

“Ndjehem zemërthyer nga kjo,” tha Dion. “Ekipi im dhe unë kemi punuar në shfaqjen tonë të re për tetë muajt e fundit, dhe të mos jesh në gjendje ta hap këtë nëntor më trishton pa fjalë” – vazhdon ajo./KultPlus.com