Ndërron jetë aktori i njohur hollivudian Kevin Conway

Kevin Conway është ndarë nga jeta. Lajmin për ikjen e dha menaxheri i tij.

Ai është shprehur se vdekja erdhi e papritur, pasi Kevin nuk vuante nga ndonjë sëmundje. Conway ndërroi jetë në moshën 77-vjeçare dhe për publikun është bërë i njohur nëpërmjet disa roleve.

Kulmi i karrierës së tij ka qenë në dramën “Oz”, në të cilën Kevin luante rolin e Seamus O’Reilly. Ai gjithashtu është i njohur për publikun edhe si aktori që bëri zërin e Mark Twain. /KultPlus.com