“Zgjoi” vazhdon rrugëtimin e suksesshëm, nga 8 shtatori fillon të shfaqet nëpër kinematë gjermane

Filmi kosovar me regji të Blerta Bashollit, ‘Zgjoi’ ka filluar rrugëtimin e tij në kinematë gjermane. Nga data 8 shtator do të keni mundësi ta shihni në shumë kinema në qytete të ndryshme në Gjermani, shkruan KultPlus.

Njoftimin e ka bërë vetë aktorja kryesore, Yllka Gashi e cila ka thënë se gjatë këtyre ditëve në disa nga shfaqjet e filmit, prezente do të jenë edhe Blerta Basholli dhe Fahrije Hoti.

Postimi i plotë i saj:

Të dashur miq,
Filmi ynë “Zgjoi” ka filluar rrugëtimin e tij në kinematë gjermane. Nga data 8 Shtator do të keni mundësi ta shihni në shumë kinema në qytete të ndryshme në Gjermani.
Për më shumë informata rreth datave të shfaqjes së filmit vizitoni faqen e distributorëve.
https://jip-film.de/hive
Gjatë këtyre ditëve në disa nga shfaqjet e filmit do të jenë prezente autorja e filmit Blerta Basholli dhe znj. Fahrije Hoti – inspirimi i filmit “Zgjoi”.
Shpërndajeni lajmin mes miqëve e familjarëve që kanë deshirë ta shohin filmin.
Falemnderit shumë! / KultPlus.com