‘Live Around World’ zë vendin e parë në toplistat britanike pas 25 vitesh

Albumi ‘Live Around the World’, i grupit të famshëm të rokut, Queen për herë të parë pas njëzet e pesë viteve ka zënë vendin e parë në toplistat e Mbretërisë së Bashkuar.

“Live Around Ëorld” është albumi i dhjetë i grupit dhe i pari me këngëtarin amerikan, Adam Lambert, i cili iu bashkua bendit në vitin 2011, shkruan BBC.

Ky album pwrbwnw albumin e twtw tw kwtij grupi me famw botwrore.  Albumi përfshin hite si  ‘Don’t Stop Me Now’, ‘Radio Ga Ga’, ‘We Will Rock You’ dhe ‘We Are The Champions’, që janë interpretuar në të gjithë botën.

Albumi u publikua si një falënderim për fansat pasi turneu në vitin 2020 u anulua për shkak të pandemisë së coronavirusit. / KultPlus.com